Grafik, cestovateľ a bloger

Kto som a aké mám pracovné skúsenosti

Spoznajte môj príbeh

Ako malý som rodičom sľuboval, že ak raz dostanem počítač, tak ho využijem na učenie a prácu. Haha, no jasné.… Tak ako každý tínedžer, aj ja som strávil hodiny hraním PC hier a boje v Call of Duty boli na dennom poriadku. Ale keď ma táto fáza prešla, začal som plniť svoj sľub. Zaujala ma totiž tvorba webstránok. Nasledovali prvé riadky v HTML kóde a prvé amatérske grafiky, ale tešil som sa z každého úspechu, keď som dokázal vytvoriť niečo vlastné. To vo mne prebudilo akési kreatívne myslenie a skvelý pocit z tvorenia.

Od kódovania ku grafike...

Pokračovalo to každodennými hodinami študovania ako fungujú webstránky. Pomáhalo mi to pretrpieť strednú školu, ktorá ma absolútne nebavila. Namiesto toho som sa vždy tešil domov, aby som sa mohol hrabať v HTML a CSS kóde a vidieť výsledky svojich pokusov. Neskôr táto záľuba v kódovaní prerástla do webdizajnu. Bavilo ma navrhovať pekné, prehľadné a použiteľné weby, ktoré sa navyše stretli s výbornou spätnou väzbou.

Grafiku som najprv robil zadarmo, ale hneď na to prišli aj prvé platené zákazky. Síce som nastúpil na Stavebnú fakultu na STU, ale cítil som, že tadiaľ cesta nevedie. Namiesto vysokej školy som sa teda začal naplno venovať tomu, čo ma napĺňalo.

A od grafiky až k cestovaniu a písaniu

Dizajn sa stal mojim živobytím a vďaka práci na voľnej nohe som neskôr začal pracovať pre klientov na diaľku. To mi dávalo voľnosť v cestovaní po svete a preto ma práca začala baviť ešte viac. Rovnako kvalitný dizajn ako v Bratislave som totiž vedel pripraviť aj v Bangkoku či v Las Palmas. Po rokoch práce a života na cestách som založil cestovateľský blog, ktorý v krátkom čase zaujal tisícky fanúšikov. Využil som svoje skúsenosti a začal som sa venovať aj písaniu a spoluprácam s mojím projektom. Dnes sa tak venujem širokej škále kreatívnych činností na poli dizajnu a marketingu.

Sľub, ktorý som dal ako dieťa rodičom teda stále plním. Neustálne sa učím nové veci a 12 rokov to využívam vo svojej práci. Som presvedčený, že ak sa človek živí tým, čo ho napĺňa, tak sa to pozitívne odrazí na kvalite jeho práce. Som pripravený moje skúsenosti a služby ponúknuť aj vám.

Grafik a webdizajnér Peter Kincel
Fotky z cestovania a práca na cestách

Moje pracovné skúsenosti a vývoj

2005 - 2006
Začínam sa venovať tvorbe webu

Prvý kontakt s HTML & CSS a tvorbou webu. Prvé referencie získané prácou zadarmo.

2006 - 2008
Prvé platené a väčšie spolupráce

Získavam platené zákazky pre penzióny, reštaurácie alebo predajňu Peugeot. Nadväzujem prvé dlhodobé spolupráce. Začínam objavovať svet grafických programov ako Adobe Photoshop a Illustrator.

2009 - doteraz
Stávam sa grafikom na voľnej nohe so živnosťou

Od kódovania naplno prechádzam k tvorbe grafiky. Vo februári 2009 zakladám vlastnú živnosť a som tak oficiálne grafik na voľnej nohe.

2009 - 2010
Práca pre firmu Sven na väčších zákazkách

Ako externý grafik dizajnujem pre bratislavskú agentúru Sven. Pracujem na veľkých zákazkách ako napr. dizajn pre Ekonomickú univerzitu alebo známy tatranský hotel Sliezsky dom.

2010 - 2011
Interná pozícia grafika vo firme Monogram

Všimne si ma spoločnosť Monogram Technologies (neskôr IT firma roku 2013). Nastupujem ako internista a junior grafik, kde pracujem aj na projektoch pre veľkých klientov ako televízia JOJ. Za necelý rok v kancelári získavam bohaté skúsenosti s tímovou spoluprácou. Chcem sa však posunúť ďalej, preto dávam výpoveď a pokračujem opäť ako grafik na voľnej nohe.

2011 - 2017
Spolupráca s firmou Pizza SEO (Basta Digital)

Nadväzujem spoluprácu s jednou z naznámejších a najlepších SEO agentúr na Slovensku. Ako externý dizajnér pracujem pre klientov ako napríklad Kúpele Dudince, ktorým sa krátko po redizajne zvýšili výnosy z webu o 55%. Po viacerých prácach a rokoch spolupráce získavam silné know-how z oblasti UX dizajnu.

2011 - doteraz
Spolupráca s firmou Eworks.sk a veľkí klienti

Moja najdlhodobejšia spolupráca je s nitrianskou firmou Eworks, pre ktorú som odovzdal viac ako stovku dokončených prác, aj pre veľkých klientov ako Faxcopy, Hubert či mesto Nitra.

2015 - doteraz
Spolupráca s firmou ERDO pre hotely

Ako webdizajnér pre firmu ERDO sa špecializujem na návrhy webu pre populárne a renomované hotely ako napr. Hotel Kaskády (najlepšie hodnotený hotel na SLovensku). Ale tiež rozsiahle zakázky ako napríklad portál pre región Malá Fatra.

2006 - doteraz
Vlastné spolupráce so spokojnými klientami

Okrem spoluprác pre známe slovenské agentúry sa venujem aj vlastným klientom. Za 12 rokov tak získavam referencie z oblasti logo dizajnu, tvorby webstránok, copywritingu aj tlačenej grafiky.

12
Rokov skúseností
214
Dizajnov pre webstránky
352
Dokončených projektov
56
precestovaných krajín

Čo ovládam a čo ma baví

Webdizajn a online grafika | Adobe Photoshop
DTP a vektorová grafika | Adobe Indesign & Illustrator
Strih videa | Adobe Premiere
Fotenie a video
Anglický jazyk
HTML & CSS, Wordpress
Marketing, SEO a sociálne médiá
UX / UI dizajn
Písanie a copywriting
Zaujíma vás viac? Pozrite si moje referencie alebo pracovný životopis.
Pozrite si moje portfólio Stiahnite si môj životopis

Neváhajte ma kontaktovať

Email
peter@kincel.sk
Skype
peter.kincel
Fakturačné údaje
Peter Kincel
Školská 10, Bánov 941 01
IČO: 44 661 967
DIČ: 107 6528 805

© 2019 PETER KINCEL - GRAFIK, WEBDIZAJNÉR, BLOGER, CESTOVATEĽ